Sıkça Sorulan Sorular

Atış poligonundan; 18 yaşını doldurmuş herkes, silah ruhsatı olup olmadığına bakılmaksızın poligonun ruhsatlı tabancaları ve mermileri ile atış yapabilir.
Evet, kendinize ait ruhsatlı silahınız ve mermilerinizle sadece poligon kullanım ücretini ödeyip atış yapabilirsiniz. Atış poligonunda atış yapmak üzere gelen kişilerin, varsa, taşıma veya bulundurma ruhsatlarını, yoksa geçerli kimliklerini ibraz etmeleri ve kaydettirmeleri zorunludur.
Evet, 18 yaşını doldurmamış kişiler velileri ile birlikte olmak kaydı ile kimlik ibrazı yaptığı sürece poligon tabanca ve fişeklerini kullanıp atış yapabilmektedirler.
Hayır! Hiçbir şekilde şahıs, hayvan, bitki, gerçekte var olan veya vefat etmiş vs. her hangi bir canlının fotoğrafını katmak, mizacı bir yaklaşım olsa bile EGM kanun ve kurallarının dışına kesinlikle çıkılmamaktadır. Yasa ve Yönetmelikler ne derse uymakla yükümlüyüz.
Hayır! Yalı Atış Poligonuna ait hiçbir merminin satışı yapılmamaktadır. Biz kurum olarak dışarıya hiçbir şekilde mermi satışı yapmıyoruz. Sadece poligonda atış yapmak üzere mermi kullanım ücreti alınmaktadır. Kesinlikle dışarıya mermi çıkartılmıyor, alınan mermilerin hepsi poligonda kullanılacaktır.
Ruhsatlı silahla gelip atış yapmak için, mermilerin hepsini poligon alanında kullanmak üzere mermi kullanım ücreti karşılığında Yalı Atış Poligonundan temin edebilirsiniz.
Evet, Yalı Atış Poligonunda “silahlı güvenlik eğitimini” almış tüm silahlı özel güvenlik görevlilerinin eğitim atışlarını yaptırabilirsiniz.
Evet, yasa gereği silahlı özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kursiyerler 16 saat silah eğitimi ve uygulamalı eğitim almak ve bu eğitimlerdeki atışlarını özel poligonlarda yaptırmak zorundalar. Yalı Atış Poligonu Özel Güvenlik Kural ve kanunlarını kapsayacak şekilde tasarlanmıştır.
Evet, TSK personeline atış yaptırılmaktadır.
Haftanın 7 Günü 09.00 – 19.00 saatleri arsasında açık! İş potansiyeline göre 08.30 – 24.00 saatleri arasında hizmet verilecektir.
Hayır, Yalı Atış Poligonu sadece “tabanca” atışlarına uygun standartlara göre hazırlandığı için tüfekle veya havalı tüfekle atış yapamazsınız.
Evet, biz Yalı Atış Poligonu olarak misyonumuz: “Silah kullanımının kötü bir alışkanlık olmadığına inanıyoruz ve herkesin ailesiyle birlikte gelip atış yapabileceğini göstermek istiyoruz. Yalı Atış Poligonu yönetimi ve ekip arkadaşları hep birlikte bunun için çalışıyoruz.” u sorduğunuz soruya yönelik oluşturduk. Bu yüzden ailenizle birlikte rahat ve güvenli bir şekilde gelip atış yapabilirsiniz.
Poligonumuzda bulunan deneyimli personel vasıtası ile silah ve atış konusunda amatör düzeyde bilgi sahibi olup akabinde atış yapmaya başlayabilirsiniz.
İsteyen herkes atış yapabilsin diye ücretlerimiz en makul seviyede olup, fiyat tarifemizi bize ulaşarak ya da kurumla birebir görüşerek talep edip öğrenebilirsiniz.
Açılımı “ YAP: Yalı Atış Poligonu ” kurumumuzun baş harflerinden oluşan kısaltmasıdır. “YAPAdana: Yalı Atış Poligonu Adana ” Kurumumuzun Adana’da faaliyet gösterdiğini beyan etmek için kullandığımız bir kısaltmadır. 16- Kurumunuz sosyal medyada hangi platformları kullanıyor?

Hakkımızda

Yalı Atış Poligonu; 01.01.2018 yılından itibaren faaliyet göstermeye başlayan poligonumuz Dünya’dan ve Türkiye’den her kurum ve kuruluş için Tabanca Atıcılık Sporu, Hobi Amaçlı Tabanca Atıcılığı, Kapalı Alan Atıcılık Kursları, Dizi ve Film Çekimleri, Özel Güvenlik Eğitimi veren kuruluşlar, Kamu çalışanlarının atış talimleri, kendi ruhsatlı silahıyla atış yapmak isteyen kişiler ve daha birçok kuruluş ve şahısların talebini karşılamak üzere hizmet vermekteyiz.

İletişim

Sarıçam Mh. Kozan Cd. No:222/A Yüreğir/Adana (Ayaz Eğitim Kurumları Yanı)

0322 321 16 16

0505 397 05 20